Proszę czekać...

Tłumaczenia faktur na języki obce

tłumaczenia faktur w afaktura.pl
tłumaczenia faktur w afaktura.pl
Wróć do listy aktualności

komentarzy: 0

dodano: 2020-03-30 11:20:32

Pin Afaktury.pl on Pinterest

Faktura to dokument potwierdzający dokonanie jakiejś transakcji - powinien zostać wystawiony w dwóch identycznych egzemplarzach, by taki dowód mogła mieć zarówno strona sprzedająca, jak i kupująca daną rzecz.

W tej chwili prawo zezwala zarówno na wystawianie i posługiwanie się fakturą papierową, jak też elektroniczną (e-fakturą). 

 

Wiadomo, że to możliwość szybszego i wygodnego przesyłania dokumentu drogą elektroniczną - również poza granice naszego kraju, bo przecież często współpracujemy teraz z zagranicznymi firmami czy mamy zagranicznych klientów.

Jednak przesyłanie im faktur w języku polskim czasem mijałoby się z celem, bo niczego nie zrozumieją. Są sytuacje, gdy faktury należy przetłumaczyć na język obcy - i można to zrobić na stronie Afaktura.pl! 

 

Afaktura.pl - ogólnie o serwisie

Afaktura.pl to serwis umożliwiający wystawienie online takich dokumentów jak faktura VAT, faktura zaliczkowa, faktura korygująca, zamówienie czy rachunek.

Można je wygodnie utworzyć, wpisując wszystkie dane w odpowiednie tabelki i nie martwiąc się, że jakąś informację pominęliśmy, albo coś źle wyliczyliśmy - nad wszystkim czuwa bowiem system. 

Program jest bezpieczny, a przy tym posiada szereg możliwości, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę - na przykład umożliwiając tłumaczenie faktur. Można je także zapisać, wydrukować, wysłać pocztą e-mail itp. Program przyda się każdemu przedsiębiorcy! 

 

Afaktura.pl i tłumaczenia faktur 

Utworzone faktury trzeba czasem przetłumaczyć na języki obce. Polskie prawo precyzuje, że dokumenty takie nie muszą być tłumaczone przez tłumaczy przysięgłych, ale należy wszystko zrobić bardzo starannie, by powstały dokument był wiarygodny.

Wiele przedsiębiorców posługuje się biegle językami obcymi, jednak oczywiście nie wszystkimi i nie zawsze ich możliwości oraz umiejętności pokrywają się z wymogami jakie stawiają przed nimi dokumenty.

 

Używanie zwykłych programów do tłumaczenia online nie jest raczej rozsądne, gdyż robią mnóstwo błędów (kto próbował, ten wie!), a tłumaczenie ze słownikiem każdego słowa może zająć bardzo dużo czasu - którego zabiegany przedsiębiorca po prostu nie ma!

Na szczęście istnieje program, który nie tylko ułatwia tworzenie przeróżnych dokumentów, ale także umożliwia ich tłumaczenie na języki obce.

 

Na stronie Afaktura.pl istnieje możliwość przetłumaczenia dokumentów na nawet 31 języków - w sposób prosty i szybki. Można wystawić dokument w popularnym, bądź mniej popularnym języku.

Dodatkowo istnieje możliwość zmienienia waluty na fakturze na tę odpowiadającą walucie obowiązującej w kraju do którego wysyłamy dokument. 

 

Afaktura.pl - jak tłumaczyć dokument? 

Tłumaczenie dokumentu jest niezwykle proste i nie wymaga znajomości języka, na który będziemy tłumaczyć fakturę - czy też jakikolwiek inny dokument, wystawiany przez program.

Wszystkie dane wpisujemy w tabelki w języku polskim, wystawiając dokument w naszym rodzimym języku - chyba że jakieś elementy noszą nazwy własne w obcym języku, ponieważ wówczas je oczywiście pozostawiamy. 

Tłumaczenie wymaga tylko kilku kliknięć - po zapisaniu dokumentu klikamy w opcję "tłumacz", wybierając jeden z dopuszczalnych języków.

Każdy dokument można później przetłumaczyć na kolejny język - jeśli istnieje taka konieczność. Jak widać, program Afaktura.pl znacząco ułatwia życie i pracę - warto go wypróbować! 

 

 

dodaj komentarz

Musisz się podpisać - minimum 3 znaki
Musisz podać treść komentarza - minimum 20 znaków
Wiadomość do której chcesz dodać komentarz nie istnieje.
Komentarz został dodany. Za chwilę zostanie przeładowana strona
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.