Proszę czekać...

Kontrola i windykacja faktur

Wystawienie faktury to jeden z przyjemniejszych momentów dla każdego przedsiębiorcy. Niestety nie zawsze czynność ta stanowi gwarancję, że bez problemów otrzymamy należne nam pieniądze. Opóźniania w płatnościach to nagminny problem, któremu na szczęście można skutecznie przeciwdziałać. Nie pozwól na to, aby z powodu braku płatności na czas, Twoja firma została narażona na utratę płynności finansowej. Możesz skorzystać z narzędzi online, przeznaczonych do kontroli i windykacji faktur. Dowiedz się zatem, co możesz zrobić, aby zarobione pieniądze zawsze trafiały na konto we właściwym czasie.

Poznaj możliwości systemu do kontroli faktur

W systemie afaktura.pl została wdrożona funkcja, dzięki której już nigdy nie przeoczysz nieopłaconej w terminie faktury. Wszystko dzięki zakładce z listą bieżących dokumentów. W poszczególnych kolumnach znajdą się między innymi informacje takie jak nazwa kontrahenta, data wystawienia faktury, kwota do zapłacenia, a także termin płatności. W kolumnie z terminem opłacenia faktury, Twoim oczom ukaże się również symbol czerwonego dzwoneczka. Jego kliknięcie umożliwi Ci przesłanie do nieterminowego klienta monitu przypominającego o konieczności wniesienia należności. Jeśli termin płatności zostanie przekroczony, wtedy dana pozycja będzie zaznaczona kolorem czerwonym. Dzięki temu szybko się zorientujesz, że powinieneś podjąć kroki w celu odzyskania długu.

Będziesz mógł także w prosty sposób przygotować i wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jest to dokument, w którym wskazujesz kontrahentowi ostateczny czas uregulowania długu. Informujesz go również o kolejnych krokach, jakie podejmiesz w przypadku dalszego braku płatności. Będzie to przede wszystkim rozpoczęcie naliczania odsetek oraz wszczęcie postępowania sądowego. Wezwanie powinno zawierać również:

Po kliknięciu opcji wysłania wezwania będziesz mógł wybrać, czy chcesz dostarczyć taki dokument listem polecony za potwierdzeniem odbioru czy bez. W wyjątkowym przypadku można również wysłać przedsądowe wezwanie drogą elektroniczną. Jest to możliwe jednak tylko pod warunkiem, że taka ewentualność znalazła się w zapisach umowy z nierzetelnym klientem.

Prosty sposób na zlecenie faktury do windykacji

Jeżeli klient nadal nie płaci, pomimo wysłanych przypomnień i wezwania do zapłaty, wtedy warto rozpocząć właściwą windykację. Uczynisz to w prosty sposób z poziomu oprogramowania afaktura.pl. Wystarczy, że po wybraniu opcji „zleć fakturę do windykacji”, wskażesz własne dane kontaktowe oraz niezbędne informacje z faktury, która nie została opłacona. Zgłoszenie zostanie przesłane w formie elektronicznej do profesjonalnych prawników, którzy zajmą się windykacją. W celu odzyskania należności, zastosują oni szereg zarówno miękkich, jak i twardych metod. Wykorzystają swój autorytet, aby skłonić dłużnika to polubownej finalizacji sprawy. Zostanie między innymi przesłane pismo do nieuczciwego kontrahenta. Będzie on także otrzymywać ponaglenia mailowe, telefoniczne oraz smowe. Firma windykacyjna działająca na zlecenie serwisu afaktura.pl może także podjąć próbę negocjacji.

Jeżeli wszystkie dotychczas stosowane próby odzyskania długu zawiodą, wtedy sprawa wkracza na drogę postępowania sądowego. Na szczęście Ty nie będziesz w ten proces zaangażowany. Prawnicy będą Cię reprezentować na każdym etapie, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnej straty czasu oraz nerwów. Pozostanie Ci jedynie oczekiwanie na powiadomienia w sprawie postępów w realizacji postępowania.

Jak droga jest windykacja online w systemie afaktura.pl?

Pewnie trudno będzie Ci w to uwierzyć, ale windykacja przeprowadzana przez profesjonalną firmę windykacyjną jest prawie całkowicie bezpłatna. Będziesz musiał jedynie ponieść opłaty administracyjne – na przykład z tytułu przesłania pocztą przedsądowego wezwania do zapłaty. W ostateczności po ogłoszeniu wyroku sądowego, na Twój rachunek bankowy trafi dokładnie taka sama kwota, jaką dłużnik jest Ci winien – albo dodatkowo powiększona o sumę odsetek o jakie zawnioskujesz. Kancelaria prawnicza nie odejmie od należnych Ci należności jakiegokolwiek honorarium. Wszystkimi opłatami zostanie bowiem obarczony dłużnik.

Dlaczego warto skorzystać z systemu kontroli i windykacji faktur online?

Istnieje wiele powodów przemawiających za tym, że system afaktura.pl to skuteczne i wygodne narzędzie. Dzięki skorzystaniu z niego, już nigdy nie będziesz musiał martwić się o to, że nie otrzymasz swoich uczciwie zarobionych pieniędzy. Oprogramowanie jest całkowicie intuicyjne i proste w obsłudze. Za pomocą dosłownie kilku kliknięć, zdołasz przesłać do klienta monity przypominające oraz wezwania do zapłaty. Za sprawą czytelnej listy dokumentów do opłacenia, nigdy nie umknie Ci żadna przeterminowana faktura. Nie będziesz miał także problemów ze zleceniem procesu windykacyjnego kancelarii prawniczej. Jeżeli chcesz się przekonać o funkcjonalności platformy afaktura.pl, możesz skorzystać z darmowego okresu testowego. Na 30 dni uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Wewnętrzny błąd serwisu, kod E01. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Akcja została wykonana poprawnie.
Nie jesteś właścicielem tego elementu.
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E02. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.
Brak uprawnień do wykonania akcji.
To pole nie może być puste.
Brak wyników.
Podałeś błędny kod weryfikacyjny
Wewnętrzny błąd serwisu, kod E04. Prosimy o kontakt z obsługą techniczna.